Blog > Komentarze do wpisu

Lato na plaży z Leszkiem Millerem

Sojusz tego lata czeka plaża. Dosłownie. Miller zapowiada, że będzie łowić wyborców w nadmorskich piaskach
poczuło wiatr w żaglach, gdy w ostatnim czerwcowym partyjnym sondażu CBOS wysforowało się na wysoką, trzecią pozycję i - co najistotniejsze - rzuciło na kolana Ruch Palikota. Bo RP wylądował "pod kreską" - zanotował najniższy wynik od czasu październikowych wyborów - 3 proc. Wprawdzie to tylko jeden wynik, nie można mówić o trendzie spadkowym, ale szef SLD Leszek Miller zadowolenia nie kryje. A na dodatek, w maju w sondażu dla TVP Sojusz poszybował do aż 16 proc.!

Dobre wiatry trzeba wykorzystać i dlatego SLD na wakacje nie jedzie. Planuje ciężko harować tam, gdzie liczy spotkać najwięcej Polaków: nad Polskim morzem. - To najmniej kosztowna kampania, ale najbardziej pracowita - przekonuje rzecznik partii Dariusz Joński.

Plażą od Helu na Zachód

Leszek Miller i kilku liderów Sojuszu (lista jeszcze nie jest zamknięta) najprawdopodobniej 16 lipca pojawią się na Helu a potem przez cały tydzień będą się posuwać wzdłuż wybrzeża na Zachód. I tak przez siedem dni tygodnia.

Najprawdopodobniej na plaży zabraknie Ryszarda Kalisza, wiceszefa klubu SLD i najpopularniejszego polityka lewicy. W majowym rankingu zaufania CBOS Kalisz z wynikiem 49 proc. uplasował się na drugim miejscu za prezydentem Bronisławem Komorowskim (69 proc.), a przed szefem Radkiem Sikorskim (47 proc.) i Millerem (38 proc.).

I to właśnie na szefa SLD spadnie ciężar politycznych dyskusji przy szumie fal. Miller liczy, że wczasowicz po całodziennym opalaniu chętnie pogawędzi o polityce z byłym premierem. Więc pewnie będą trudne tematy: emerytury, podatki, służba zdrowia, nauczyciele, ...

Rozmowy na każdy temat

"Gazeta": Macie przygotowane odpowiedzi na pytanie "jak żyć"?

Dariusz Joński: Teraz inne pytanie jest aktualne: "jak przeżyć"?

Macie na nie odpowiedź?

- Pochylimy się nad każdym takim pytaniem...

Czyli nie macie...

- Z każdą z tych osób będziemy rozmawiać indywidualnie o jej problemach.

Lato w kolorze czerwonym

Sojusz chce, by w Polsce zapanowała " na kolor czerwony". Młodzi działacze mają się pokazywać w czerwonych koszulkach.

"Gazeta": A Miller w czerwonych kąpielówkach?

Joński: (śmiech) Nie. Raczej w będzie w lekkiej, letniej marynarce.

Czerwonej?

- (śmiech) Raczej nie.

Konkurencja się wyzłośliwia

Sojusz marzy, że w sezonie ogórkowym ich plażową kampanią zainteresują się media, a przed wszystkim telewizje. - Każda nasza obecność w telewizji może nam pomóc poprawić notowania w sondażach - nie ukrywa rzecznik. - Dziś partia, która ma pomysł na niekonwencjonalną kampanię, a nasza taką właśnie jest, ma szanse na lepszy wynik.

Konkurencja, czyli Ruch Palikota, pomysłu zazdrości, więc się wyzłośliwia. Robert Biedroń: - Miller kilku powinien sobie zatrudnić, bo chyba nie jest mile odbierany w terenie.

czwartek, 28 czerwca 2012, toizen

Polecane wpisy